Mateusz Klinowski » dowiedz się więcejDziałania

Gdzie sobie życzysz kosz, mieszkańcu?

Działania
Processed with VSCOcam with a6 preset

Historyczny moment, na który wszyscy czekaliśmy. Nastąpi zamiana polityki miasta realizowanej od kilku kadencji. Pojawią się… nowe kosze na śmieci.

Jak na przełom, to nowych lokalizacji koszy będzie niewiele, bo tylko 11. Koszy za to 25, ale do tego wieczne, niezniszczalne. Mają przetrwać upadek cywilizacji i Komwadu. Niestety, nie opróżniają się same. Za odbiór z nich odpadów płacimy, ale tu akurat cena nie zależy od ilości. A skoro obiecałem konsultować z Wami decyzje małego i wielkiego kalibru…

O wygląd kosza już pytałem, teraz pytanie gdzie?

Kosze 2015

Pierwsza mapa, „Kosze 2015” – obrazuje aktualnie zlokalizowane kosze na śmieci na terenie Wadowic. Jest ich prawie 100 w 19 lokalizacjach.
Kosze 2015 - uzupełnienie

Druga mapka, „Kosze 2015 – uzupełnienie” przedstawia proponowaną lokalizację nowych 25 koszy. Ich lokalizacje stanowią one uzupełnienie tych istniejących. Co roku będziemy dokładać nowe, aż przeminą w naszym mieście czasy śmiecenia. Nasza propozycja częściowo już uwzględnia postulaty, które napływały do nas od mieszkańców.

Oto zasady, którymi się kierowaliśmy: lokalizacja obejmuje głównie przecięcia ciągów pieszych, tj. przy istniejących przejściach oraz w ramach skrzyżowań ulic.

Trzymając się tego, prosimy o przesyłanie propozycji lokalizacji koszy w terminie do 30 czerwca 2015 r. na adres e-mail: bgrzybowska@wadowice.pl . Zgłoszenie powinno zawierać nazwę ulicy (ulic, jeśli dotyczy skrzyżowania). Sukcesywnie będziemy brać je pod uwagę teraz i w przyszłości.

 

Podsumowując.

 

Konsultacje z mieszkańcami, więcej koszy – realizuję kolejne obietnice. A ławki w parku też już na swoich miejscach… Oczywiście w dziedzinie estetyki miasta mamy jeszcze wiele do zrobienia, jesteśmy właściwie dopiero na początku drogi. Również świadomość społeczna wymaga pracy, zważywszy na pojawiające się śmieci w posprzątanych już przeze mnie miejscach.